608 350 895

Budky pro rorýse a netopýry

Chcete napomoci rorýsům a netopýrům a vytvořit jim nové hnízdiště? Naše společnost JIZECO CS s.r.o. nabízí výrobu budek pro hnízdění rorýsů a netopýrů dle metodických materiálů „Ochrana rorýsů a netopýrů“, které lze instalovat v rámci zateplování bytových i nebytových domů.


Rorýs obecný je jedním z pěti poslů jara a původně hnízdil ve skalách a starých lesích s dutými stromy. V současnosti rádi hnízdí v blízkosti lidských obydlí. Problémem se stává zateplování budov a tím rušení jejích hnízdišť. Rorýsi se tak nemají po návratu z teplých krajin kam vracet.

rorýs


Napomoci můžete i vy, stačí při rekonstrukci panelových nebo jiných domů zachovat jejich hnízdiště nebo pro ně vystavět nová. Vyrábíme speciální budky pro rorýse z extrudovaného polystyrenu, který dobře izoluje, snáší tepelné rozdíly, je lehký a trvanlivý. Na přání zákazníků zhotovíme budky dvou, tří či čtyřkomorové.
Více informací o výskytu, hnízdění rorýsů a umístění budek pro rorýse najdete na www.rorysi.cz.


Další zvíře, kterému můžete při zateplování domu pomoci, je netopýr. Netopýři jsou velmi užiteční, pojídají hmyz, včetně much a komárů. Instalací budky z extrudovaného polystyrenu napomůžete netopýrům k jejich rozšíření, rozmnožování a k vytvoření místa pro přespání a přezimování.
Více o netopýrech, spolužití a řešení problémů s nimi Vám poradí na www.ceson.org.

Netopýr hvízdavý


Na našich stránkách najdete jak nákresy těchto budek, tak konkrétní rozměry a ceny.

Pro konkrétní představu vzhledu budek pro rorýse a netopýry nahlédněte do naší fotogalerie.

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací